Bu haftaki buluşmamız Hipo (Site Linki)’nun ofisinde olacak. Normal Programa ek olarak Fatih Kadir Akın, GraphQL ve Python’da kullanımı üzerine bir sunum gerçekleştirecek. Pizza, Atıştırmalıklar ve çay – kahve eşliğinde soru cevaplamak veya sorularınıza yanıt bulmak istiyorsanız bilgisayarınızı kapıp gelebilirsiniz.

Yazılım çok keyifli bir uğraş olmasına rağmen zaman zaman hepimiz çözemediğimiz problemler karşısında umutsuzluğa kapılabiliyoruz. Bu gibi durumlarda soru soracak birilerinin yakınımızda olması her şeyi çok kolaylaştırıyor. Örnek olarak Pyİstanbul haftasonu buluşmalarında, sadece Python değil, birçok bağlantılı alanda deneyim sahibi arkadaşlarla buluşuyor ve kafamızda bir soru varsa hemen yanıt alabiliyoruz.

Bu buluşmalar tecrübeli yazılımcılar için bulunmaz bir nimet olsa da yeni başlamış ve az tecrübeli Python’cular için maalesef pek faydalı olamıyor. Mesela Django Girls’de tutorial tamamlamış bir kişi için, tutorial’dan sonrası koca bir belirsizlik halinde kalıyor. Mevcut bir takım ileri seviye tutorial’lar olsa da gerçek bir proje yapılmadan hiçbir şey tam anlamıyla öğrenilemiyor ve gerçek projelerde de bazen kolayca çözülebilecek bir sorun, yönlendirme olmayınca engele dönüşebiliyor.

Yurt dışı Python kullanıcı gruplarının benzer uygulamalarından ilham alarak her hafta düzenli olarak “Python Saati” etkinliğini organize etmeye çalışıyoruz. Her hafta salı günü bir sponsorun desteği ile bir mekanda buluşacağız.

Kimler gelebilir? – Python’a yeni başlamış ve sorusu olanlar – Python konusunda tecrübe sahibi olup soru cevaplamak isteyenler – Sohbet etmek isteyenler.

Etkinlik ücretsizdir.

Kayıt olmak için:Bilgi ve Kayıt Linki